HOK-Elannon Vaalit 2020 ehdokaslista

Ehdokkaat ja heidän äänestysnumeronsa

Kommunistit ja demokraatit -listalla on ehdolla HOK-Elannon edustajistoon kommunisteja, muita vasemmistolaisia ja sitoutumattomia eri aloilta, erilaisista kansalaisjärjestöistä ja useista kunnista:

1 036 Aaltonen Hannu, terminaalimies.

1 037 Ahokas Jukka, lähihoitaja.

1 038 Ahokas Pekka, lähihoitaja.

1 039 Ahokas Virpi, lähihoitaja.

1 040 Blom Atte, tuotantopäällikkö, sitoutumaton.

1 041 Ekman Heikki, opiskelija.

1 042 Sadek Elwan, kriisityöntekijä, sitoutumaton.

1 043 Haapala Elina, tiedottaja.

1 044 Haavisto Juho, kuvankäsittelijä.

1 045 Hakanen Maija, ympäristöasiantuntija.

1 046 Hakanen Yrjö, toimittaja.

1 047 Hannikainen Ari, vartija.

1 048 Hedman Päivi, terveydenhoitaja.

1 049 Heikkinen Viljo, kirvesmies.

1 050 Honkanen Pia, parturi-kampaaja, sitoutumaton.

1 051 Ikonen Olli, näyttelijä, sitoutumaton.

1 052 Juutilainen Pirjo, psykoterapeutti, sitoutumaton.

1 053 Järvenpää Elina, diplomi-insinööri.

1 054 Kallioniemi Pekka, tekniikan lisensiaatti.

1 055 Kangas Kirsti, siivooja.

1 056 Karttunen Jari, pääsihteeri.

1 057 Karvonen Maija, kielenkääntäjä.

1 058 Kaskisydän Aura, tapahtumatuottaja.

1 059 Kauppinen-Saarikko Merja, kassa-myyjä, sitoutumaton.

1 060 Kirjavainen Ritva, osastonhoitaja.

1 061 Koivisto Toivo, rakennustyömies.

1 062 Koivu Talvikki, konttorityöntekijä, teologian tohtori.

1 063 Kokko Hannele, eläkeläinen.

1 064 Korhonen Anneli, förvaltningsassistent, hallintosihteeri, sitoutumaton.

1 065 Korhonen Jenni, eläkeläinen.

1 066 Korvela Marko, toimittaja, muusikko.

1 067 Kuosmanen Minna, kassanjohtaja.

1 068 Kurttila Heikki, tekniikan tohtori.

1 069 Kähmi Ossi, linja-autonkuljettaja.

1 070 Laitinen Jukka, kokki, eläkeläinen.

1 071 Lappi Jussi-Petteri, postinjakaja, talonmies.

1 072 Lievemaa Tommi, muusikko.

1 073 Lilja Jussi, teknikko.

1 074 Manner Hannele, eläkeläinen.

1 075 Mononen Outi, erityisopettaja.

1 076 Mångård Johan, musiker.

1 077 Männikkö Heikki, työteknikko.

1 078 Männikkö Tarja, eläkekäsittelijä.

1 079 Niemi Antti, yhteisöpedagogi, sitoutumaton.

1 080 Nieminen Jarmo, kirvesmies.

1 081 Nurminen Olavi, keittiömestari.

1 082 Nurminen Pentti, kirvesmies.

1 083 Näsänen Jyrki, elokuvaohjaaja.

1 084 Orava Matti, kokki.

1 085 Pelttari Eila, lastenhoitaja.

1 086 Perä Mauri, kirvesmies.

1 087 Piirainen Matti, kirvesmies.

1 088 Porspakka Jori, autoilija.

1 089 Putkonen Arja, lähihoitaja.

1 090 Rahikainen Ville, leipomotyöntekijä.

1 091 Rasijärvi Eero, eläkeläinen.

1 092 Rinne Reijo, diplomi-insinööri.

1 093 Rontu Laura, meteorologi.

1 094 Räsänen Senja, eläkeläinen.

1 095 Saarinen Seppo, eläkeläinen.

1 096 Salava Hannele, lastentarhanopettaja.

1 097 Salin Olli, VTK, eläkeläinen, sitoutumaton.

1 098 Saloheimo Mari, tutkija.

1 099 Sandberg Tiina, pääsihteeri, ympäristösuunnittelija.

1 100 Seppänen Antti, tanssitaiteilija, sitoutumaton.

1 101 Siivonen Stacy, eläkeläinen.

1 102 Sundell Markku, merkonomi.

1 103 Suonperä Arjo, varatuomari.

1 104 Sutinen Reijo, putkiasentaja.

1 105 Tammi Risto, eläkeläinen, sitoutumaton.

1 106 Tuominen-Aliferenko Helena, Master of Arts.

1 107 Wahrman Kalevi, teleasentaja.

1 108 Viitaniemi Arto, toimitsija.

1 109 Wilenius Bo, pensionär, sitoutumaton.

1 110 Vuori-Salo Tuula, psykologi, sitoutumaton.

1 111 Väisänen Juha-Pekka, puheenjohtaja, käsitetaitelija.

1 112 Ylönen Iida, myyjä.

 

Vaali pidetään 26.3.-6.4.2020. Vaaliaineisto postitetaan jäsenille viikolla 13.