Yhteystiedot

SKP:n Uudenmaan piirijärjestö ry

Viljatie 4 B 3.krs
00700 Helsinki

skp.uusimaa@skp.fi

(09) 7743 8118

facebook.com/skpuusimaa
 

 

y-tunnus: 0252195-0

Pankkiyhteys: Nordea FI55 1220 3000 2672 90

 

Puheenjohtaja: 

Arto Viitaniemi, 041 4606916, viitaniemi.arto@gmail.com


Piirisihteeri:

Jukka Ahokas, skp.uusimaa@skp.fi

 

 

 

 

 

 

 

 

ALUEJÄRJESTÖT JA OSASTOT:

 

ESPOO

SKP:n Espoon ja Kauniaisten kaupunkijärjestö ry

SKP:n Kivenlahden osasto: Arjo Suonperä, arjo.suonpera@juridique.fi, 0407312383

SKP:n Matinkylän osasto: Pekka Kallioniemi, 050 4129701

SKP:n Olarin osasto: Seppo Ruotsalainen, seppoj.ruotsalainen@kolumbus.fi, 040 0240175

SKP:n Viherlaakson osasto: Jorma Pekki, 050 3308968

 

HANKO

SKP:n Hangon osasto: Marko Niemi, 040 5578413, marko.niemi@tiedonantaja.fi

 

HYVINKÄÄ

SKP:n Hyvinkäänosasto: Milutin Krivokapic, 041 3683200, milutin.krivokapic@easyone.fi

 

JÄRVENPÄÄ

SKP:n Järvenpään kaupunkijärjestö: Arto Viitaniemi,  viitaniemi.arto@gmail.com, 041 4606916
SKP:n Järvenpään osasto: Pentti Storm, pentti.storm@saunalahti.fi, 040 7738868

SKP:n Järvenpään läntinen osasto: Olavi Päivinen, 041 4606917

SKP:n Järvenpään pohjoinen osasto: Veikko Laine, v.laine.kiuru@kolumbus.fi, 09 287236

 

KERAVA

SKP:n Keravan osasto: Unto Nikula, unto.nikula@gmail.com, 040 5806268

 

PORVOO

SKP:n Porvoon osasto,  Jussi Saari, skp.porvoo@gmail.com 040 5359501

 

RAASEPORI

SKP:n Karjaan-Pohjan osasto, FKP:s Karis-Pojo avdelning:  Johan Mångård, 

johnny_mangaard@yahoo.se, 0505728517

 

SIPOO

SKP:n Talman osasto: Seppo Saarinen, 040 5157786

 

TUUSULA

SKP:n Jokelan osasto: Jori Porspakka, jori.porspakka@gmail.com, 040 5605008

SKP:n Tuusulan osasto: Igor Kopiloff, 040 5026919

 

VANTAA

SKP:n Vantaan kaupunkijärjestö: Juha Kovanen, juha.t.kovanen@netti.fi, 040 0609073

SKP:n Tikkurilan osasto: Erkki Matinlassi, erkki.matinlassi@sange.fi, 044 3355147

SKP:n Länsi-Vantaan osasto: Mauri Perä, mauri.pera@kolumbus.fi, 044 2906111

SKP:n Hakunilan osasti: Ossi Kähmi, ossi.kahmi@gmail.com, 040 7338351

Tule mukaan!

Olen kiinnostunut toiminnasta, kertokaa lisää!